Szanowni Państwo,

 

szkolne koło wolontariatu rozpoczyna kolejne akcje pomocowe, serdecznie zachęcamy do udziału w nich.

 

Jak co roku chcemy wziąć udział w akcji "Góra grosza", organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Dzięki Państwa pomocy zrealizowano już programy stypendialne dla ponad 100 dzieci rocznie, dzięki nim wyrównywane są szanse edukacyjne i rozwijane pasje dzieci. Zorganizowano akcję "Ubrania od serca", która każdego roku obdarowuje ponad 1000 dzieci voucherami do sklepu odzieżowego, dla wielu z nich był to pierwszy raz kiedy mogły samodzielnie zdecydować o zakupie ubrań. Zapewniono również wsparcie psychologiczne, warsztaty, konsultacje i terapie dla dzieci, całodobową, specjalistyczną opiekę dla ponad 100 dzieci w domach dziecka.

 

  Chcemy również po raz kolejny wesprzeć inicjatywę budowy "Domu Aniołków". Fundacja "Z serca dla serca", która jest patronem tej akcji, zachęca do wsparcia budowy domu hospicyjnego dla dzieci w gminie Zaleszany. Dom aniołków to niezwykły dom, który służy tym najbardziej niewinnym, bezbronnym dzieciom, dotkniętym chorobą i cierpieniem. To wyjątkowy dom, gdzie każde dziecko może odpocząć i znaleźć ulgę pośród cierpienia i choroby. To nie tylko dom dla małych pacjentów, ale i ich rodzin. Dom Aniołków wziął się z potrzeby społecznej, by w miejscu, gdzie mieści się pustka na mapie hospicjów dla dzieci, wybudować wyjątkowe miejsce, gdzie niebo łączy się z ziemią.

 

  Trwa również akcja zbierania korków plastikowych na rzecz chorej Agnes.

 

  Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia i jak co roku, chcielibyśmy wspomóc organizację Wigilii i dni świątecznych, dla podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej "Barka". Zbierać będziemy produkty z długą datą ważności, konserwy, produkty sypkie, oraz wszelkiego rodzaju produkty, które pomogą w przygotowaniu Świąt, za wyjątkiem żywności, która wymaga przechowywania w lodówce.

 

  Chcemy wziąć również udział w zbiórce świątecznej dla domu dziecka w Kłodzku. Akcja ta będzie trwała do 8.12.2023r. Otrzymaliśmy listę produktów potrzebnych dzieciom:

 

- Pampersy Dada lub Happy, rozmiar 3,4,5,6

 

- artykuły kosmetyczne z firmy Bambino, Mustella, Emotopik

 

- proszki do prania Dosia

 

- płyny do płukania Lębork

 

- lizaki, witaminy, Cholinex

 

- lizaki na dolegliwości lokomocyjne

 

- herbatki dla małych dzieci Humana

 

- ręczniki papierowe, papier toaletowy

 

- środki do sprzątania

 

Datki na "Górę grosza" oraz "Dom aniołków", dzieci będą zbierały w ramach swoich klas, natomiast pozostałe produkty można przynosić do biblioteki szkolnej.

 

Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc z Państwa strony!